21a29513-eb83-46cb-91d7-92cbc438da2cSenarai penuh calon BN negeri Johor

 

Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) Johor yang akan bertanding di 26 kerusi Parlimen dan 56 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) pada pilihan raya umum (PRU) ke-14 pada 9 Mei ini.

1.  P140 Segamat : Datuk Dr. S. Subramaniam (MIC)
N01 Buloh Kasap : Dato Zahari Sarip (UMNO)
N02 Jementah : Chiam Yok Meng (MCA)

2.  P141 Sekijang : Datuk Haji Ayub Rahmat (UMNO)
N03 Pemanis : Khoo Siaw Lee (Gerakan)
N04 Kemelah : Anuar Bin Abd Manap (UMNO)

3.  P142 Labis : Datuk Chua Tee Yong (MCA)
N05 Tenang : Mohd Azahar Ibrahim (UMNO)
N06 Bekok : Tan Chong (MCA)

4.  P143 Pagoh : Ismail Mohamed (UMNO)
N07 Bukit Kepong : Mohd Noor Taib (UMNO)
N08 Bukit Pasir : Datuk Noriah Mahat (UMNO)

5.  P144 Ledang : Datuk Dr Hamim Samuri (UMNO)
N09 Gambir : Datuk M. Asojan (MIC)
N10 Tangkak : Goh Tee Tee (MCA)
N11 Serom : Datuk Abdull Rahim Talib (UMNO)

6. P145 – Bakri – Koh Chon Chai (MCA) ​​​​​​​
N12 – Bentayan – Lee Kim Heng (MCA)
N13 – Simpang Jeram – Mohd Radzi Md Amin (UMNO)
N14 – Bukit Naning – Datuk Hassan Johari (UMNO)

7. P146 – Muar – Datuk Seri Razali Ibrahim (UMNO)
N15 – Maharani – Datuk Ashari Sharif (UMNO)
N16 – Sungai Balang – Zaiton Ismail (UMNO)

8. P147 – Parit Sulong – Datuk Dr Noraini Ahmad (UMNO) ​​​​​​​
N17 – Semerah – Mohd Ismail Roslan (UMNO)
N18 – Sri Medan – Datuk Zulkurnain Kamisan (UMNO)

9. P148 – Ayer Hitam – Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (MCA)
N19 – Yong Peng – Ling Tian Soon (MCA)
N20 – Semarang – Datuk Samsolbari Jamali (UMNO)

10. P149 – Sri Gading – Datuk Ab Aziz Kaprawi (UMNO)
N21 – Parit Yaani – Soh Lip Yan (MCA)
N22 – Parit Raja – Norashidah Ramli (UMNO)

11. P150 – Batu Pahat – Haliza Abdullah (UMNO)
N23 – Penggaram – Kang Beng Kuan (MCA)
N24 – Senggarang – Zaidi Japar (UMNO)
N25 – Rengit – Ayub Jamil (UMNO)

13. P151 – Simpang Renggam – Datuk Liang Teck Meng (Gerakan)
N26 – Machap – Abd Taib Abu Bakar (UMNO)
N27 – Layang Layang – Datuk Onn Hafiz Ghazi (UMNO)

14. P152 – Kluang – Gan Ping Shou @ Gan Ping Siew (MCA)
N28 – Mengkibol – Chin Sim Lai (MCA)
N29 – Mahkota – ​​​​​​​Datuk Md Jais Sarday (UMNO)

15. P153 – Sembrong ​​​​​​​ – Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (UMNO)
N30 – Paloh – Teoh Yap Kun (MCA)
N31 – Kahang – R. Vidyananthan (MIC)

16. P154 – Mersing – Datuk Dr Abdul Latiff Ahmad (UMNO)
N32 – Endau – Alwiyah Talib (UMNO)
N33 – Tenggaroh – K. Ravenkumar (MIC)

31225626_10211598383770287_154733244879732736_n

 

17. P155 – Tenggara – Datuk Seri Dr Adham Baba (UMNO)
N34 – Panti – Hahasrin Hashim (UMNO)
N35 – Pasir Raja – Rashidah Ismail (UMNO)

 

 

 

WhatsApp Image 2018-04-23 at 10.56.52

 

 

18. P156 – Kota Tinggi – Datuk Halimah Mohamed Sadique (UMNO)
N36 – Sedili – Rasman Ithnain (UMNO) ​​​
N37 – Johor Lama – Rosleli Jahari (UMNO)

 

 

31235065_1788432677861997_6879425563849654272_n

 

 

19. P157 – Pengerang – Datuk Seri Azalina Othman Said (UMNO)
N38 – Penawar – Datuk Sharifah Azizah Syed Zain (UMNO)
N39 – Tanjung Surat – Datuk Syed Sis Syed Abdul Rahman (UMNO)

 

 

20. P158 – Tebrau ​​​​​​​- Datuk Seri Dr Hou Kok Chung (MCA)
N40 – Tiram – Datuk Maulizan Bujang (UMNO)
N41 – Puteri Wangsa – Abd Aziz Tohak (UMNO)

21. P159 – Pasir Gudang – Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin (UMNO)
N42 – Johor Jaya – Datuk Tan Cher Puk (MCA)
N43 – Permas – Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin (UMNO)

22. P160 – Johor Bahru – Tan Sri Shahrir Abdul Samad (UMNO)
N44 – Larkin – Datuk Yahya Jaafar (UMNO)
N45 – Stulang – Ang Boon Heng (MCA)

23. P161 – Pulai – Datuk Nur Jazlan Mohamed (UMNO)
N46 – Perling – Wong You Fong (MCA)
N47 – Kempas – Datuk Ramlee Bohani (UMNO)

24. P162 – Iskandar Puteri – Jason Teoh Sew Hock (MCA)
N48 – Skudai – Datuk S Kanan (MIC)
N49 – Kota Iskandar – Mohammad Khairi A Malik (UMNO)

25. P163 – Kulai – Tang Nai Soon (MCA)
N50 – Bukit Permai – Ali Mazat Salleh (UMNO)
N51 – Bukit Batu – Teo Lee Ho (Gerakan)
N52 – Senai – Shen Poh Kuan (MCA)

26. P164 – Pontian – Datuk Seri Ahmad Maslan (UMNO)
N53 – Benut – Datuk Hasni Mohammad (UMNO)
N54 – Pulai Sebatang – Datuk Tee Siew Kiong (MCA)

27. P165 – Tanjung Piai – Datuk Seri Wee Jeck Seng (MCA)
N55 – Pekan Nanas – Tan Eng Meng (MCA)
N56 – Kukup – Datuk Md Othman Yusof (UMNO)

DaE1zcUU8AAU0zO

 

Advertisements